Aldatılma Sonucu Boşanma Davası

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri7 Yorum20 Aralık 2014

Aldatılma davranışına maruz kalan kişiler açısından boşanma davası açılmak istenmesi durumunda boşanma davası olayın öğrenilmesinden itibaren 6 ay içerisinde açılmalıdır. Aksi durumda aldatma yani zina nedeniyle boşanma davası açılması mümkün olmaktadır. Aldatılan kişi boşanma davası süreç olarak karmaşık ve uzun bir süreç olabilmektedir. Diğer yandan aldatılma sonucu boşanma davası açacak bireylerin hukuki prosedürleri doğru bir şekilde yerine getirmemesi hak kaybına neden olabileceği gibi boşanma davası süresini de uzatan bir etken olmaktadır.

 Aldatılma Sonucu Boşanma Davası

Aldatılma nedeniyle boşanmak isteyen kişiler, boşanma davası sürecinde bir çok hukuki prosedür ile uğraşmak zorundadır. Boşanma davasının hangi mahkemede açılacağı, boşanma dilekçesinin nasıl hazırlanacağı, boşanma nedeninin mahkeme içerisinde ispat edilmesi… gibi hukuki açıdan bilgi ve deneyim gerektiren konular ile davayı açan kişi direk olarak muhataptır. Fakat aldatılma nedeniyle boşanma davası açmak istiyorum diyen kişilerin bu süreçte uzman bir boşanma avukatı tarafından alacağı hukuki destek kolay ve hızlı bir şekilde boşanma gerçekleştirilmesine olanak sağlayacaktır.

 

Aldatılma sonucu boşanma davası açacak olan kişi ayrıca yasal haklarını da bilmeli ve korumalıdır. Örneğin, aldatma davranışının gerçekleştiği 3. kişiye kişilik haklarının saldırıya uğraması nedeniye manevi tazminat davası açabilmektedir. Bu ve bunun gibi pek çok konuda yasal hak kaybına uğranılmaması adına, aldatılma sonucu boşanma davası açacak bireylerin boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

 

Aldatılma davranışı nedeniyle boşanma davalarında aldatma eylemini sergileyen birey kusurludur ve kusur boşanmalarda nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konuları direk olarak etkileyebilmektedir.

 Aldatılma Sonucu Boşanma Davası İspat

Aldatılan kişi açacağı boşanma davasında aldatmayı ispat ile yükümlüdür. Aldatmanın ispatı için farklı argümanlar ve tanıklar öne sürülebilmektedir. Örneğin olayı gören bir kişiyi tanık olarak gösterebilmenin mümkün olması gibi aldatmaya ilişkin yazışmalar, fotoğraflar, telefon aramaları gibi farklı argümanlar da boşanma davasında kullanılabilmektedir.

Aldatılan birey boşanma davası açmak istemesi durumunda davayı açabileceği süre, olayın öğrenilmesinden sonra 6 aydır. Olayın öğrenilmesinin ardından 6 aydan fazla geçmiş ise aldatılma nedeniyle boşanma davası açma hakkı düşer. Aldatma olayı 5 yıldan daha eski ise yine aldatma nedeniyle boşanma davası açılamaz.

Etiketler: , , ,

Aldatılma Sonucu Boşanma Davası Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Faruk diyor ki:

  boşanma davası avukatı arıyorum

 2. Sibel diyor ki:

  boşanma konusunda yardım istiyorum

 3. Koray diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 4. Semih diyor ki:

  boşanma hakkında soru sormak istiyorum

 5. Fatma diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 6. Hakan diyor ki:

  Boşanma Nedenleri konusunda bilgilendirici olmuş

 7. Yasemin diyor ki:

  çocuğumun velayetini almak istiyorum

Aldatılma Sonucu Boşanma Davası Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma