Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım

Boşanma Davası AvukatıTanıma Tenfiz6 Yorum3 Ekim 2014

Almanya’da boşanma gerçekleştirmiş Türk vatandaşları açısından bu ülke mahkemelerinin vermiş olduğu boşanmanın Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda bir hükmü bulunmamaktadır. O nedenle Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diyen vatandaşlarımızın boşanma kararlarının Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları zaruridir.

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım?

Almanya’da boşanma gerçekleştirilmesinin ardından boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması bireylerin Türkiye’de hala yasal olarak evli kabul edilmesine neden olmaktadır. Bu durum özellikle yıllarca Almanya’da yaşamış ve yaşadığı dönemde Alman Mahkemelerine açtığı boşanma davası ile boşanmış kişilerin yıllar sonra Türkiye’ye döndüklerinde sıklıkla başına gelen bir durumdur.

Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diyen kişiler yıllar sonra Türkiye’ye döndüklerinde hala yasal olarak evli olduklarını görünce şok olabilmektedir. Hatta bu durum kimi zaman Almanya’da boşanma gerçekleştirmiş ve Türkiye’ye geldiğinde yeniden evlenmek maksadıyla evlilik başvurusu yapan bireylerin başına gelmektedir. Tüm evrakları hazırlayarak evlendirme dairesine gün almaya gittiğinde bireyler hala yasal olarak evli görünmeleri sebebiyle evlilik gerçekleştirememektedirler.

Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması maksadıyla açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davaları yıllarca sürebilen dava türlerinden birisidir. Bu durum özellikle Almanya’da gerçekleştirilmiş boşanmaya ilişkin belgelerin Almanya’dan gelme süresinin beklenmesinden ve açılan boşanma tanıma tenfiz davası içerisinde atılan yanlış adımlardan kaynaklanmaktadır.

Öncelikle Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diye bireylerin boşanma tanıma tenfiz davası açmadan uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile iletişime geçmesi gerekir. Boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanmanın tanınması davası içerisinde boşanan eşlerin Türkiye’de bulunan ayrı ayrı boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları, boşanma tanıma tenfiz davasının en kısa sürede neticelenmesini sağlamaktadır.

Eşlerin gerekli evrakları toparlayarak Türkiye’de bulunan farklı boşanma tanıma tenfiz avukatlarına vekalet vermeleri neticesinde Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi en erken 1 hafta en geç ise 3 ay gibi bir zaman diliminde neticelenecektir. Diğer yandan bu süreçte boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulmaması boşanma tanıma tenfiz davasının yıllarca sürebilmesine neden olmaktadır. Her ne kadar boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmak zorunlu olmasa bile Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi göz önüne alınırsa boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet verilmesi önemli olmaktadır.

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım 2015, Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım hakkında bilgiler, Almanya’da

 

Etiketler: , , , ,

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Fatma diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

 2. Pelin diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 3. Cansu diyor ki:

  Tanıma Tenfiz konusunda bilgilendirici olmuş

 4. Mahir diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 5. Atiye diyor ki:

  Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum

 6. Mustafa diyor ki:

  İyi günler Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım konusunda desteğe ihtiyacım var hukuki destek veriyor musunuz?

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmalıyım Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma