Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım?

Boşanma Davası AvukatıTanıma Tenfiz10 Yorum5 Ocak 2015

Boşanma davasının Almanya’da açarak evliliklerini sonlandıran Türk vatandaşlarının bu boşanma işlemleri Milletlerarası Özel Hukuk’a göre Türkiye’de tanınmamaktadır. O nedenle Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diyen gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye’de de yasal olarak evliliklerinin bitmesi için boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir.  Alman Mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararının Türkiye’de tanıtılması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumun Türkiye’de hala yasal olarak evli görünüldüğünden dolayı tekrar evlenilmek istenmesi durumunda bu evlilik gerçekleşmeyecektir.

 Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım?

Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diyen kişiler Türkiye’de ikamet adreslerinin bulunmaması durumunda İstanbul İzmir ya da Ankara illerinden birisinde boşanma tanıma tenfiz davası açabilirler. Boşanma tanıma tenfiz davalarında yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir.

Almanya’da boşanan Türk vatandaşlarının açmaları gereken dava türü olan boşanma tanıma tenfiz davası açılmadığı durumlarda çocuğun velayeti,mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi bir çok hukuki sonucun Türkiye’de geçerliliği olmayacaktır. O yüzden Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diyen kişilerin mutlaka uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatına danışarak Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz davası açmaları önerilir.

Almanya’da boşanan kişilerin boşanma tanıma tenfiz davası için Türkiye’ye gelmeleri mecburiyeti yoktur. O nedenle Türkiye’de tutacakları bir boşanma tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile bu davayı yürütmeleri mümkündür ve hatta bireyler açısından sürecin daha hızlı yürütülmesine olanak sağlayacağından Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diyen kişilere mutlak  faydası dokunacaktır.

Boşanma tanıma tenfiz davalarında süre ve maliyet açısından belirleyici olan unsur, tarafların tanıma tenfiz davası sürecini nasıl yürüttükleridir. Bu aşamada Almanya’da boşanan çiftlerin ikisinin de Türkiye’de farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı tarafından destek almaları en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizini sağlat.

Boşanma Tanıma tenfiz davaları yıllara sürebilen bir dava türüdür. Lakin bu süreçte  boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayacağından boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi 1 hafta ile 2 ay arasında değişebilecektir. Bireysel olarak yürütülecek olan boşanma tanıma tenfiz davalarında ise 3 4 yıl sürebilen bir süreç Almanya’da boşandım diyen kişileri bekleyebilmektedir.

 

Etiketler: , , ,

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Nilsu diyor ki:

  eşimden ayrılmak istiyorum yardım edermisiniz

 2. lütfüye diyor ki:

  çekişmeli boşanma ne kadar sürer

 3. Aytuğ diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 4. Ersan diyor ki:

  boşanma davası nerde açılır

 5. Işıl diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 6. Fahrettin diyor ki:

  boşanma sonrası nafaka için yardım lütfen

 7. Yasemin diyor ki:

  Kolay gelsin ben Yasemin boşanma için gerekli belgeler nelerdir?

 8. Nilsu diyor ki:

  Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım? konusunda yardım edebilir misiniz?

 9. Pınar diyor ki:

  Kolay gelsin ben Pınar boşanma için gerekli belgeler nelerdir?

 10. Gamze diyor ki:

  boşanma davası ortalama ne kadar sürer

Almanya’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma