Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Boşanma Davası AvukatıTanıma Tenfiz6 Yorum2 Şubat 2015

Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşlarının boşanma işlemini Avusturya’da gerçekleştirmeleri durumunda bu boşanma kararı ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle Avusturya mahkemelerinin vermiş olduğu kararın Türkiye’de tanınması ve tenfiz için boşanma tanıma tenfiz davası açılmalıdır. Aksi durumda Avusturya’da boşanan kişiler Türkiye’de hala evli olarak görünmekte ve yeniden evlenmek istemeleri durumunda bu evlilik gerçekleşmemektedir.

 Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Nasıl Yapılır?

Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası yetkili mahkemesi Aile Mahkemeleridir. Bireyler Aile Mahkemesine Avusturya’daki boşanmanın tanınması ve tenfizi davası açabilirler. Eğer ki bireylerin Türkiye’de ikamet etmemeleri durumunda bu dava İstanbul İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açılmalıdır. Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ile ilgili olarak  bireyler yurtdışından da bu davayı açabilmektedirler. Türkiye’de tutulacak boşanma davası avukatı ile yurtdışındaki boşanmanın ülkemizde tanınması gerçekleştirilebilmektedir.

 

Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması  için açılacak boşanma tanıma tenfiz davası süresi, uzman bir boşanma davası avukatı ile yürütülmesi durumunda 1 hafta ile 3 ay arasında değişmektedir. Bireylerin bu süreçte avukat tutması zorunlu değildir. Avukat tutulmadan boşanma tanıma tenfiz davası açılmak istenmesi durumunda Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi 3 4 yılı bulabilmektedir.

 

Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi için merak edilen konulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Avusturya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası ücreti farklılık gösterebilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Kamil diyor ki:

  boşanma konusunda yardım istiyorum

 2. Fahrettin diyor ki:

  boşanma konusunda hukuki destek istiyorum

 3. Merve diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 4. Fatma diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 5. naz diyor ki:

  boşanma davası açmak istiyorum Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması konusunda ne yapmalıyım

 6. Deniz diyor ki:

  Bu konuda sizden destek istiyorum

Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma