Boşanma Avukatı Başakşehir

Boşanma Davası AvukatıMakaleler8 Yorum19 Ağustos 2014

Boşanma bireylerin evlilik birliğini daha fazla sürdürmek istememeleri neticesinde yasal olarak eşlerinden ayrılmaları kavramıdır. Boşanma ancak boşanma davası açılması ve hakimin boşanmaya hükmetmesi ile mümkün olmaktadır. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu bireylerin boşanma işlemi gerçekleştirebilmelerini belirli şartlara bağlamaktadır. Buna göre bireylerin Medeni Kanunun 166. Maddesin belirlenmiş olan haklı boşanma sebepleri içerisinde bir boşanma sebebine sahip olmaları gerekmektedir. Boşanma süreç olarak zor bir süreçtir ve bu süreçte eşlerin boşanma avukatı tarafından alacakları hukuki destek onlara mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma avukatı Başakşehir ilçesinde ikamet eden bireylerin boşanma isteklerinin yerine getirilmesinin sorunsuz olmasını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Boşanma Avukatı Başakşehir

Boşanma avukatı Başakşehir ilçesinde ikamet eden boşanmayı kararlaştırmış bireylerin en kısa sürede boşanma gerçekleştirmeleri ve boşanmadan doğabilecek hak kayıplarını önlemeyi amaç edinmektedir. Bilindiği gibi boşanma sürecinde bireyler gerek maddi gerekse de manevi olarak yıpranmaktadır. Bu nedenle eşler boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesini arzu etmektedirler. Boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesi adına yapılması gereken öncelikle eşlerin boşanmanın tüm konularında uzlaşma içerisinde olmaları gerekir. Bu durumda açılacak olan boşanma davası türü “anlaşmalı boşanma davası” olarak adlandırılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları Medeni Kanun içerisinde belirli şartlara bağlanmaktadır. Buna göre eşlerin en az 1 yıldır evli olmaları, boşanma konularında uzlaşma içerisinde olduklarını beyan ettikleri boşanma protokolü imzalamaları gerekir. Boşanma avukatı Başakşehir içerisinde ikamet eden kişilerin en kısa sürede boşanabilmelerini sağlayacak olan anlaşmalı boşanma sürecinde müvekkillerinin ihtiyacı olan hukuki desteği sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Başakşehir Arama

Boşanma avukatı Başakşehir eşlerin boşanma konularında fikir ayrılığı yaşamaları durumunda açılacak olan çekişmeli boşanma davası sürecinde de eşlere hukuki destek sağlamaktadır. Çekişmeli boşanma sürecinde eşler nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda fikir ayrılığı yaşamaktadırlar. Çekişmeli boşanma sürecinde eşlerin hak kaybı yaşamaları olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle boşanma avukatı Başakşehir ilçesinde ikamet eden kişilerin hak kaybı yaşamalarını sağlayabilmektedir.

Boşanma avukatı Başakşehir ilçesinde boşanmak isteyen bireylerin gerek anlaşmalı boşanma olsun gerekse de çekişmeli boşanma olsun ihtiyaç duydukları hukuki desteği müvekkillerine sunmaktadır.

Etiketler: , , ,

Boşanma Avukatı Başakşehir Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Fatoş diyor ki:

  boşanma davasını ben mi açmalıyım

 2. Cansu diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 3. Merve diyor ki:

  Boşanma Avukatı Başakşehir hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum

 4. Meftune diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 5. Ersan diyor ki:

  size nasıl ulaşabilirim

 6. Dursun diyor ki:

  boşanma davası nerde açılır

 7. Hakan diyor ki:

  boşanma hakkında soru sormak istiyorum

 8. Kemal diyor ki:

  boşanmada şahit konusunda yardım

Boşanma Avukatı Başakşehir Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma