Boşanma Avukatı Bayrampaşa

Boşanma Davası AvukatıMakaleler9 Yorum21 Ağustos 2014

Boşanma eşler açısından evlilik birliğinin yasal olarak sona ermesi kavramıdır. Boşanma gerçekleştirmek isteyen bireylerin bu talepleri doğrultusunda boşanma davası açmaları zorunludur. Boşanma davası zor bir süreçtir ve bu süreçte eşler maddi ve manevi olarak yıpranmaktadır. O nedenle boşanma gerçekleştirecek bireyler boşanma süresinin en kısa sürede neticelenmesini istemektedirler. Boşanma avukatı Bayrampaşa ilçesinde ikamet eden kişilerin en kısa sürede boşanabilmeleri adına ihtiyaçları olan hukuki desteği sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Bayrampaşa

Boşanma avukatı Bayrampaşa ilçesinde boşanmaya karar vermiş bireylerin bir yandan en kısa süre içerisinde boşanma gerçekleştirmelerini sağlarken diğer yandan boşanmadan doğacak olan hak kayıplarının da önüne geçebilmektedir. Eşler açısından en kısa sürede boşanma ancak anlaşmalı boşanma davası açılması ile mümkün olacaktır. Anlaşmalı boşanma davalarında bireylerin Medeni Kanun uyarında anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. anlaşmalı boşanma şartlarından ilki eşlerin en az bir yıllık evliliklerinin olması gerekmektedir. diğer yandan anlaşmalı boşanma gerçekleştirilmesi için eşlerin tüm boşanma konularında fikir birliği içerisinde olduklarını beyan ettikleri bir boşanma protokolü imzalamaları gerekir. Boşanma protokolü önemli bir unsurdur ve boşanma protokolü içerisinde yapılacak bir hata bireylerin dava süresini uzatabileceği gibi boşanma davalarının reddi gibi bir durum da ortaya çıkarabilmektedir. Boşanma avukatı Bayrampaşa ilçesinde ikamet eden ve boşanmaya karar vermiş kişilerin bu süreçte ihtiyaçları olan boşanma protokolünün hazırlanması için müvekkillerine hukuki destek sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Bayrampaşa Arama

Eşlerin boşanma davası açma aşamasında uzlaşma içerisinde olmamaları durumunda ise açılacak olan boşanma davası türü çekişmeli boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davalarında eşler tazminat, nafaka miktarı, velayet ve mal paylaşımı gibi hususlarda uzlaşma içerisinde olmamaktadır ve bu durum hak kaybı yaşanma olasılığını da arttırmaktadır. Çekişmeli boşanma davası açacak olan kişiler boşanma avukatı Bayrampaşa tarafından hukuki destek alarak bu sorunun üstesinden gelebilmektedirler.

Boşanma avukatı Bayrampaşa ilçesinde ikamet eden kişilerin bir yandan en kısa sürede boşanma gerçekleştirmeleri bir yandan da boşanma işleminden doğacabilecek olan hak kayıplarının önüne geçmek amacıyla hizmet vermektedir. O nedenle boşanma davası açmak isteyen bireylerin kendilerini savunacağını düşündüğü en iyi boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları onlara mutlak fayda sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,

Boşanma Avukatı Bayrampaşa Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Nazlı diyor ki:

  Boşanma Avukatı Bayrampaşa hususunda sizden yardım talep ediyorum

 2. Mehmet diyor ki:

  Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır

 3. Mehmet diyor ki:

  anlaşmalı boşanma nasıl yapılır

 4. Merve diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 5. Pınar diyor ki:

  eşimden boşanmak için ne önerirsiniz

 6. Mertkan diyor ki:

  boşanma konusunda yardım istiyorum

 7. Ayça diyor ki:

  Bu konuda sizden destek istiyorum

 8. Selçuk diyor ki:

  Boşanma Avukatı Bayrampaşa hususunda sizden yardım talep ediyorum

 9. Nazlı diyor ki:

  boşanma davasını ben mi açmalıyım

Boşanma Avukatı Bayrampaşa Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma