Boşanma Avukatı Kadıköy

Boşanma Davası AvukatıMakaleler6 Yorum25 Ağustos 2014

Evlilik birliği kimi zaman eşlerin boşanmak istemeleri nedeniyle sonlanabilmektedir. Eşlerin yasal olarak ayrılmaları boşanma olarak adlandırılmaktadır ve eşler boşanma davası açmaksızın yasal olarak ayrılmaları olanaksızdır.  Boşanma davası açmak isteyen eşlerin boşanma sürecinde boşanma avukatı tutmaları önemlidir. Boşanma avukatı tutulması bireylerin hem en kısa süre içerisinde boşanabilmelerine hem de boşanmadan doğacak olan hak kayıplarını yaşamamalarına olanak sağlar. Boşanma avukatı Kadıköy içerisinde ikamet eden kişilere zorlu boşanma süreci içerisinde hukuki olarak destek sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Kadıköy

Bilindiği gibi boşanma zor bir süreçtir. Bir yandan eşler maddi ve manevi olarak bu süreç içerisinde yıpranırken diğer yandan çocuklar da boşanma süreci içerisinde psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir. O nedenle bireyler boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesini talep etmektedirler.

Ülkemizde dava sürelerinin uzun olması eşler açısından boşanma avukatı tutmanın önemini arttırmaktadır. Tutulacak olan boşanma avukatı Kadıköy içerisinde ikamet eden bireylere boşanma süresi açısından mutlak fayda sağlayacaktır. Diğer yandan boşanma eşlerin en kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesini istemeleri durumunda izlenmesi gereken yollar, uzman bir hukukçu olan boşanma avukatı tarafından sağlanabilmektedir.

Boşanma avukatı Kadıköy içerisinde ikamet eden bireylerin boşanma davası süreci içerisinde, dava için gerekli belgelerin hazırlanması, davanın açılacağı yetkili mahkemenin doğru belirlenmesi, dava içerisinde etkin bir savunma yapılması ve hakim kanaati oluşturulması gibi zorlu bürokratik işlemleri kolay bir şekilde halledebilmektedir.

Bilindiği gibi boşanma davalarında hakim kanaati oluşturularak boşanma kararı alınabilmektedir.  Aksi durumda  boşanma gerçekleşmemektedir. Boşanma avukatı Kadıköy içerisinde ikamet eden kişilerin en kısa sürede boşanabilmelerini sağlayabilmektedir.

Boşanma gerçekleştirecek olan eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma içerisinde olmaları durumunda boşanma davası şekil ve usul yönünden anlaşmalı boşanma davası olarak görülecektir. Anlaşmalı boşanma davalarında tek celsede boşanmak mümkündür. Fakat bunun için boşanma protokolünün eksiksiz hazırlanması gerekir. Kimi zaman bireyler boşanma protokolünü adliye etrafında bulunan arzuhalcilere hazırlatmaktadır. Ama bilinmesi gereken her evliliğin kendi dinamikleri olduğu gibi her boşanmanın da kendi dinamikleri vardır. Bu durumda arzuhalcilerin hazır bir şekilde verdikleri protokoller içerisinde size özel durumlar bulunmaya bilir ve boşanma davası esnasında hakim tarafından protokol kabul görmeyebilir. O yüzden boşanma avukatı Kadıköy içerisinde ikamet eden bireylere profesyonel anlamda anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayarak tek celsede boşanmalarını sağlayabilmektedir.

Diğer bir boşanma türü olan çekişmeli boşanmada ise eşler boşanma konularında fikir ayrılığı yaşamaktadır. Eşlerin fikir ayrılığı yaşadıkları konular mal paylaşımı, velayet, tazminat, nafaka gibi farklı konular olabilmektedir. Bu tip konularda bireylerin hak kaybı yaşamaları da oldukça olasıdır. Hak kaybı yaşamak isteyen bireyler boşanma avukatı tutarak menfaatlerini koruyabilmektedirler. Boşanma avukatı Kadıköy ilçesinde boşanma gerçekleştirecek kişilerin menfaat kaybı yaşamalarının önüne geçebilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Boşanma Avukatı Kadıköy Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Sertaç diyor ki:

  Anlattıklarınız için teşekkürler

 2. Sercan diyor ki:

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

 3. Tansu diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 4. Pınar diyor ki:

  anlaşmalı boşanma hakkında yardım istiyorum

 5. Caner diyor ki:

  zor durumdayım yardımcı olabilir misiniz

 6. […] yıpranmanın da en kısa süre içerisinde sonlanmasına olanak sağlayabilmektedir. Bu nedenle Kadıköy boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması eşlerin menfaatine olacaktır. Boşanma davası diğer […]

Boşanma Avukatı Kadıköy Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma