Boşanma Avukatı Maltepe

Boşanma Davası AvukatıMakaleler13 Yorum4 Eylül 2014

Boşanma davalarında avukat tutulması eşlerin zorlu boşanma sürecini sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri ve boşanmadan doğacak olan hak kayıplarının önüne geçilmesi adına eşlere mutlak fayda sağlayan unsurlardan birisidir. Boşanma avukatı Maltepe ilçesinde ikamet eden ve boşanmaya karar vermiş kişilerin bu süreçte ihtiyaç duydukları hukuki desteğin alınmasında yardımcı olmaktadır. Boşanma davalarında uzman bir boşanma avukatı Maltepe ilçesinde yaşayan bireylerin sağlıklı bir boşanma süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Boşanma Avukatı Maltepe

Boşanma süreci tahmin edilebileceği üzere zor bir süreç olmaktadır. Bu süreç içerisinde eşler maddi ve manevi olarak yıpranmakta ve hatta varsa çocuklar da boşanma sürecinden psikolojik olarak etkilenebilmektedir. O nedenle boşanmak istiyorum diyen kişiler bu sürecin en kısa sürede neticelenmesini arzulayabilmektedir. Boşanma sürecinin en kısa sürede boşanma ile neticelenmesi adına boşanma avukatı Maltepe içerisinde ikamet eden kişilere boşanma hususunda uzman desteği sağlayarak onların en kısa sürede boşanabilmelerini sağlayabilmektedir.

Bilindiği gibi boşanma davası türleri bulunmaktadır ve boşanma davası süresini belirleyen en önemli faktörlerden birisi de boşanma davası türüdür. Eşlerin boşanma sürecinde boşanmayı ilgilendiren her konuda uzlaşma içerisinde olmaları onların açacakları boşanma davasının türünü anlaşmalı boşanma davası yapmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açacak kişilerin anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Anlaşmalı boşanma şartları eşlerin en az 1 sene evli kalmaları, boşanma konularında uzlaşma içerisinde olduklarını beyan ettikleri bir anlaşmalı boşanma davası protokolü imzalamaları ve duruşma günü mahkeme salonunda hazır olmaları şeklinde sıralanabilir. Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması aşamasında boşanma avukatı Maltepe ilçesinde boşanmak istiyorum diyen kişilere hukuki destek sağlayarak onların tek celsede boşanma gerçekleştirmelerini sağlayabilmektedir.

Diğer yandan eşlerin boşanma konularında fikir birliği içerisinde olmamaları durumunda da açılacak olan boşanma davası türü “çekişmeli boşanma davası” olarak adlandırılır ve çekişmeli boşanma davalarında bireyler sıklıkla hak kaybı yaşayabilmektedirler. Yaşanılacak olan hak kaybı çocuğun velayeti, mal paylaşımı, boşanma tazminatı, nafaka gibi farklı farklı konular olabilir. Bu boşanma süreci içerisinde eşlerin olası bir hak kaybının önüne geçmeleri ancak alacakları uzman hukuk hizmeti sayesinde olacaktır. Boşanma avukatı Maltepe içerisinde çekişmeli boşanma davası açacak olan müvekkilinin hak kaybı yaşamaması adına ona mutlak fayda sağlamaktadır. bu nedenle boşanma avukatı tutmak isteyen bireylerin kendilerini savunacak en iyi boşanma avukatı ile boşanma sürecini yönetmeleri önerilmektedir.

 

Etiketler: , , ,

Boşanma Avukatı Maltepe Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Bahar diyor ki:

  eşimi sevmiyorum yardım lütfen

 2. Gizem diyor ki:

  boşanma sonrası nafaka için yardım lütfen

 3. Caner diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 4. Pelin diyor ki:

  Boşanırsam çocuğumu alabilir miyim

 5. Ayberk diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

 6. Gizem diyor ki:

  çocuğumun velayetini almak istiyorum

 7. Selçuk diyor ki:

  Yararlı bir yazı olmuş

 8. Tarık diyor ki:

  Merhaba adım Tarık boşanma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

 9. Duygu diyor ki:

  boşanmak istiyorum ama yardım gerekiyor

 10. Semih diyor ki:

  boşanmak istiyorum ama yardım gerekiyor

 11. Aynur diyor ki:

  Boşanırsam çocuğumu alabilir miyim

 12. Ayşe diyor ki:

  merhaba,boşanma avukatı arıyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

 13. Neslihan diyor ki:

  boşanma davasını ben mi açmalıyım

Boşanma Avukatı Maltepe Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma