Boşanma Avukatı Mecidiyeköy

Boşanma Davası AvukatıMakaleler10 Yorum15 Ağustos 2014

Boşanma eşleri maddi ve manevi yoran varsa çocuklarında psikolojik olarak olumsuz etkilendiği bir süreçtir. Boşanmaya karar vermiş eşlerin bu süreçte hukuki destek almaları onlara sürecin en kısa sürede sonuçlanmasını ve boşanmanın yarattığı etkilerin en kısa sürede atlatılmasını sağlayabilmektedir. Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden kişilerin ihtiyaç duyduğu hukuki desteği sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Mecidiyeköy

Boşanma avukatı tutulması eşlere en kısa sürede boşanma sağlanması dışında boşanmadan doğabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesi adına da mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Boşanma davası açacak eşler açısından boşanma davasının türü onların boşanma sürelerini ve diğer boşanma konularında yaşayabilecekleri hak kayıplarını etkilemektedir.

Bilindiği gibi boşanma davası süresi en kısa olan boşanma türü anlaşmalı boşanmadır. Eşlerin bu süreçte tüm konularda uzlaşma içerisinde olması neticesinde tek celsede boşanabilmek mümkündür. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu eşlerin anlaşmalı boşanabilmelerini belirli şartlara bağlamaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açacak olan eşler açısından yerine getirilmesi gereken anlaşmalı boşanma şartları; en az bir yıllık evliliklerinin olması, boşanma ile ilgili bütün konularda uzlaşma içerisinde olduklarını ifade eden bir anlaşmalı boşanma protokolü imzalamaları ve boşanma davası duruşma günü mahkeme salonunda hazır olmaları gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma davası açarak en kısa sürede boşanmayı arzulayan eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü imzalamaları oldukça önemli bir durumdur ve boşanma protokolü içerisinde yapılacak her hangi bir hata anlaşmalı boşanma davasının reddi kararı alınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması mutlak suretle uzman bir hukukçu tarafından yapılmalıdır. Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden kişilerin anlaşmalı boşanma davası açmak istemeleri durumunda gerekli olan anlaşmalı boşanma protokolünün eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını ve eşlerin tek celsede boşanmalarını sağlayabilmektedir.

Diğer taraftan eşlerin boşanma ile ilgili konularda fikir ayrılığı yaşamaları onların yaşayabileceği hak kaybı olasılıklarını arttırmaktadır. Eşler boşanma sürecinde nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda fikir ayrılığı içerisinde olabilmektedir. Bu tip konularda fikir ayrılığı içerisinde olunması açılacak olan çekişmeli boşanma davasında etkin bir savunma yapılmasını daha da önemli kılmaktadır. Çekişmeli olarak boşanacak eşlerin bu süreç içerisinde hukuki hizmet almaları önerilmektedir. Boşanmadan doğacak hakların korunması adına boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden bireylere mutlak fayda sağlayacaktır.

Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde boşanmaya karar vermiş eşlere gerek anlaşmalı boşanma davası olsun gerekse de çekişmeli boşanma davası olsun, uzman hukuk desteği sağlayarak onların boşanmadan beklentilerinin karşılanmasını sağlayabilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Boşanma Avukatı Mecidiyeköy Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Atiye diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 2. naz diyor ki:

  en kısa sürede nasıl boşanabilirim

 3. Sedat diyor ki:

  boşanma dilekçesi nasıl hazırlanır

 4. Ertan diyor ki:

  boşanmak istiyorum Boşanma Avukatı Mecidiyeköy konusunda size danışabilir miyim

 5. gülay diyor ki:

  eşimi sevmiyorum yardım lütfen

 6. Taner diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 7. Tülay diyor ki:

  Bu konuda sizden destek istiyorum

 8. Uğur diyor ki:

  Merhaba adım Uğur boşanma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

 9. Nilsu diyor ki:

  zor durumdayım yardımcı olabilir misiniz

 10. Sertaç diyor ki:

  Boşanma Avukatı Mecidiyeköy ile ilgili size danışmak istiyorum

Boşanma Avukatı Mecidiyeköy Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma