Boşanma Avukatı Ümraniye

Boşanma Davası AvukatıMakaleler9 Yorum29 Ağustos 2014

Boşanma kavramı evlilik birliğinin sürdürülemez olduğu durumlarda eşlerin yasal olarak ayrılmaları anlamına gelmektedir. Eşler açısından boşanma gerçekleştirilmesi 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu içerisinde belirli şartlara bağlanmıştır. Söz konusu kanuna göre eşlerin yasal olarak ayrılabilmeleri için haklı bir boşanma sebebine sahip olmaları gerekir. Boşanma gerçekleştirmek için gerekli olan haklı boşanma sebepleri Medeni Kanun içerisinde genel boşanma nedenleri ve özel boşanma nedenleri olarak açıklanmaktadır. Boşanma bireyler açısından oldukça zor bir süreçtir ve süreç içerisinde eşler gerek maddi gerekse de manevi olarak olumsuz etkilenebilmektedir. Bu nedenle boşanmaya karar vermiş kişiler yasal olarak ayrılmayı en kısa sürede gerçekleştirmeyi arzu edebilmektedir. Boşanma avukatı Ümraniye içerisinde ikamet eden ve boşanmaya karar vermiş kişilerin bu arzularının yerine getirilmesini sağlayabilmektedir.

Boşanma Avukatı Ümraniye

Boşanma avukatı Ümraniye ilçesinde yaşayan kişileri boşanma sürecinde hukuki anlamda destekleyerek onların beklentileri doğrultusunda boşanmanın gerçekleşmesini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Boşanma sürecinde boşanma davalarında uzman bir boşanma avukatı tutulması bireylere gerek boşanma süresi gerekse de boşanmadan doğacak olan hak kayıplarının önüne geçilmesi adına mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma avukatı Ümraniye ilçesinde ikamet eden eşlerin açmak istedikleri boşanma davalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve eşlerin boşanmadan beklentilerinin karşılanmasını sağlamak amacıyla hizmet verir.

Boşanma zor bir süreç ifade eder ve taraflar bu süreç içerisinde maddi ve manevi olarak olumsuzluklar ile karşılaşabilirler. Zorlu boşanma süreci içerisinde görülecek olan boşanma davası türü ister anlaşmalı boşanma olsun isterse de çekişmeli boşanma davası olsun vekalet verilecek boşanma avukatı Ümraniye içerisinde ikamet eden kişilerin menfaatinin korunmasını sağlayabilmektedir.

Eşlerin anlaşmalı boşanma gerçekleştirmelerinin şartlarından birisi olan anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) hazırlanması aşamasında alınacak olan hukuk desteği eşlerin bu süreçten tek celsede kurtulmalarına olanak sağlayacaktır.

Boşanma avukatı Ümraniye ilçesinde çekişmeli olarak boşanacak olan çiftlerin yaşayabileceği hak kayıplarının önlenmesi adına da müvekkillerine uzman desteği sağlamaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında eşler nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda büyük oranda hak kaybı yaşayabilmektedirler. Bu tip bir durum ile karşılaşılmaması adına da boşanma avukatı Ümraniye ilçesinde ikamet eden eşlere hukuki anlamda destek sağlamaktadır.

Etiketler: , , , ,

Boşanma Avukatı Ümraniye Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Ertan diyor ki:

  bir an önce boşanmak istiyorum

 2. Kazım diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 3. satı diyor ki:

  eşimi artık sevmiyorum ne yapmalıyım

 4. Mehmet diyor ki:

  boşanma davası açmam gerek ne yapmalıyım

 5. Selçuk diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 6. Ersan diyor ki:

  anlaşmalı boşanma hakkında yardım istiyorum

 7. Mert diyor ki:

  Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır

 8. Ayberk diyor ki:

  Boşanma Avukatı Ümraniye yazınız çok bilgilendirici olmuş teşekkürler

 9. Melis diyor ki:

  bir an önce boşanmak istiyorum

Boşanma Avukatı Ümraniye Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma