Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar?

Boşanma Davası AvukatıMakaleler9 Yorum12 Aralık 2014

Boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte tutacakları boşanma avukatı ile ilgili olarak merak edilen konulardan birisi de boşanma avukatı maliyeti ne kadar tutacağı konusudur.  Boşanma davası avukatı maliyeti ne kadar diye merak eden kişiler açısından boşanma avukatı maliyetini belirleyecek bir takım kriterler bulunmaktadır. Yaşanılan şehirdeki Baro’nun açıkladığı boşanma davası avukatlık taban ücreti, tutulmak istenilen boşanma avukatı deneyimi, açılacak olan boşanma davası türü gibi farklı unsurlar boşanma davası avukatı maliyeti açısından belirleyici olacaktır.

Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar

Öncelikle yaşanılan şehirde bulunan Barolar boşanma avukatının boşanma davasından alacağı ücret ile ilgili olarak her sene bir tarife yayınlar örneğin İstanbul Barosu tarafından açıklanan 2014 yılı Boşanma davası Avukatlık Ücretleri  anlaşmalı boşanma davası içi 4500 Türk Lirası olurken çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti 2014 yılı için 6700 Türk lirası olarak belirlenmiştir. İstanbul barosunun boşanma davası avukatlık maliyeti açısından 2015 tarifesi henüz açıklanmamıştır. Fakat bu rakamlar öneri niteliğinde olduğu için boşanma davası avukatı maliyeti ne kadar diyen bireyler açısından kesin bir bilgi olmamaktadır. Boşanma davası avukatı maliyeti açısından belirleyici olan diğer unsurlar da vardır.

Boşanma davası avukatı maliyeti ne kadar diyen kişiler açısından boşanma davası avukatı ücretleri tutulmak istenilen boşanma avukatının tecrübesi ile de ilişkili bir konudur. Boşanma davalarında tutulacak olan boşanma avukatı deneyiminin fazla olması ve bu konudaki uzmanlığı boşanma davası avukatı maliyetini ya da ücretini belirleyecek konulardan birisidir.

Boşanma davası avukatı maliyeti için belirleyici olan bir diğer unsur ise boşanma davasının çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olarak görüleceği olmaktadır. Çekişmeli boşanma davası avukat maliyeti açısından biraz daha fazla olacaktır. Bunun nedeni iş yükü olarak daha ağır bir dava olacağı ve daha uzun süre zarfında sonuçlanacağıdır.

Boşanma davası avukatı maliyeti ne kadar diye merak eden kişilerin bu süreçte uzman bir boşanma avukatı ile görüşmeleri önerilmektedir. Boşanma avukatı ücretleri ile ilgili olarak bireylerin en doğru bilgiyi alabilecekleri yer yine bir boşanma avukatı olacaktır.

Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar 2015

 

Etiketler: , , , , , ,

Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Merve diyor ki:

  teşekkürler yardımınız için

 2. satı diyor ki:

  anlaşmalı boşanma hakkında yardım istiyorum

 3. Şukufe diyor ki:

  Öncelikle merhaba, ismim Şukufe eşimden boşanmak istiyorum ne yapmalıyım

 4. Mustafa diyor ki:

  boşanma konusunda hukuki destek istiyorum

 5. Serhan diyor ki:

  bir an önce boşanmak istiyorum

 6. Tülay diyor ki:

  boşanma sonrası çocuk kime verilir

 7. Burcu diyor ki:

  anlaşmalı boşanma hakkında yardım istiyorum

 8. Tansu diyor ki:

  boşanma davası açmak istiyorum Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar? konusunda ne yapmalıyım

 9. Sibel diyor ki:

  eşimden boşanmak için ne önerirsiniz

Boşanma Davası Avukatı Maliyeti Ne Kadar? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma