Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir?

Boşanma Davası AvukatıMakaleler16 Yorum15 Ocak 2015

Boşanma davası açarak mevcut evliliğini sonlandırmak isteyen kişilerin bu süreçte en fazla merak ettikleri konular boşanma davası nasıl açılır ve boşanma davası maliyeti nedir konularıdır. Boşanma davası nasıl açılır diyen kişilerin boşanma davası açmaları gereken yetkili mahkeme Aile Mahkemesi olmaktadır. Bireyler eşleri ile son altı ay içerisinde birlikte ikamet ettikleri Aile Mahkemesine boşanma dilekçesi ile birlikte başvuru yapabilirler. Boşanma davası maliyetini ise açılacak olan boşanma davasının niteliği, boşanma avukatı tutulup tutulmaması gibi hususlar belirlemektedir.

 Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir

Boşanma davası nasıl açılır diye merak eden kişilerin boşanma dilekçesi ile birlikte başvuru yapmaları gerekir. Boşanma dilekçesi bir anlamda boşanma davasının iskeletini oluşturmaktadır ve hukuki temellere dayandırılmalıdır. Aksi durumda açılacak olan boşanma davası reddedilir. Boşanma dilekçesinde davalı, dava nedeni (Medeni Kanunda belirlenmiş boşanma nedenleri olmalıdır.) boşanmayı getiren olayların ayrıntılı olarak izahı ve boşanma sonrası talepler açıkça ifade edilmelidir. Boşanma davası açacak kişilerin boşanma dilekçesinde belirttikleri boşanma nedenini ispat etmeleri gerekir. Boşanma nedeninin ispatının yapılamaması durumunda boşanma davası reddedilir. O nedenle bireylerin hukuki açıdan sıkı bir savunma yapmaları önemlidir. Bu nedenle boşanma davalarında boşanma avukatı tutulması önerilir.

 

Boşanma davası maliyeti ne kadar olur diye merak eden kişilerin, açacakları boşanma davası türü, boşanma davası için hazırlanacak belgelerin maliyeti, boşanma davasında tanık gösterilmesi, bilirkişi ücretleri, boşanma davası harçları, boşanma avukatı ücretleri gibi bir çok unsur boşanma davası maliyetini belirleyecektir.

 

Boşanma davası maliyeti ne olur diyen kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tutmaları onların boşanmadan kaynaklanabilecek hak kayıplarını koruma adına yardımcı olabilmektedir. Diğer yandan boşanma isteminin yerine getirilmesi adına bireylerin hukuki bilgi ve deneyime ihtiyaçları vardır. O nedenle boşanma avukatı tutmak en kısa süre içerisinde boşanmanın gerçekleşmesini de sağlayacaktır. Boşanma avukatı tutulması zorunlu değildir. Fakat boşanma davalarının reddi nedenleri incelendiğinde açılan boşanma davasının hukuki temellere dayanmaması ve gerekli prosedürlerin işletilemediği görülmektedir.

Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir, Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir konusunda merak ettiğiniz tüm soruları iletişim bölümünden uzman boşanma avukatlarına yöneltebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Dursun diyor ki:

  teşekkürler yardımınız için

 2. mikail diyor ki:

  çekişmeli boşanma ne kadar sürer

 3. Ayberk diyor ki:

  size nasıl ulaşabilirim

 4. Serhan diyor ki:

  eşimden boşanmak için ne önerirsiniz

 5. Sedat diyor ki:

  çekişmeli boşanma ne kadar sürer

 6. Mertkan diyor ki:

  eşimden boşanmak istiyorum Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir? konusunda yardım lütfen

 7. kudret diyor ki:

  boşanma davası açmam gerek ne yapmalıyım

 8. ismail diyor ki:

  eşimi artık sevmiyorum ne yapmalıyım

 9. Selçuk diyor ki:

  boşanma avukatı tutmalımıyım

 10. ismail diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 11. Tansu diyor ki:

  boşanma davası açmam gerek ne yapmalıyım

 12. Burcu diyor ki:

  bir an önce boşanmak istiyorum

 13. Pelin diyor ki:

  Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir? ile ilgili size danışmak istiyorum

 14. Ersan diyor ki:

  zor durumdayım yardımcı olabilir misiniz

 15. Bekir diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 16. Gamze diyor ki:

  Boşanırsam çocuğumu alabilir miyim

Boşanma Davası Nasıl Açılır Maliyeti Nedir? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma