Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri16 Yorum14 Ocak 2015

Evlilik içerisindeki kimi tutum ve davranışlar evlilik birliğinin çekilemez duruma gelmesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda bireyler boşanmak istemektedirler. Medeni Kanun hangi durumların boşanma için geçerli bir neden olarak öne sürülebileceğini belirtmektedir. Buna göre dayak nedeniyle boşanma davası açacak kişiler bu durumu boşanma nedeni olarak öne sürebilmektedirler.

 Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır

Dayak nedeniyle boşanma davası nasıl açılır diyen bireylerin bu süreçte boşanma davası dilekçesi ile birlikte Aile Mahkemesine başvuru yapmaları gerekir. Dayak sonucu boşanma davası açacak kişiler açısından boşanma davasının açılması kadar boşanma davasının yürütülmesi de önemli bir durumdur. Zira açılacak boşanma davasının hukuki temellere dayanmaması durumunda boşanma davası reddedilir.

 

Dayak nedeniyle boşanma davası açarken bireyler uğradıkları fiziksel şiddeti ispat etmeleri gerekir. Bu anlamda fiziksel şiddete uğranıldığında bireyler hastane raporu alabilecekleri gibi fiziksel şiddete uğranıldığı tanık beyanları ile de kanıtlanabilmektedir.

 

Fiziksel şiddete uğrayan kişilerin eşlerinden boşanmak istemeleri durumunda eşleri ile boşanma konularının tümünde uzlaşma içerisinde olmaları onların en kısa süre içerisinde boşanma gerçekleştirmelerine olanak sağlar. Eşlerin boşanma süreci içerisinde herhangi bir konuda hemfikir olamamaları durumunda ise açılacak boşanma davası çekişmeli olarak yürütülecektir. Bu süreçte eşler çocuğun velayeti, evlilik içerisinde edinilen malların paylaşımı, nafaka ya da tazminat gibi konularda uzlaşma içerisinde olamayabilmektedir. Bu gibi konularda hak kaybı yaşanmaması adına bireylere açılacak olan boşanma davası için boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

 Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma Nasıl Yapılır

Dayak nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin boşanma avukatı tutmaları zorunlu değildir. Lakin boşanma avukatı hem bireylerin en kısa süre içerisinde boşanmalarına olanak sağlarken diğer yandan boşanmadan doğacak olan hak kayıplarının önüne geçilmesi adına mutlak fayda sağlamaktadır. O nedenle boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile boşanma avukatı tutulması önemli bir konudur.

 

Evlilik içerisinde dayak davranışına maruz kalan bireyler açılacak boşanma davasında koruma talebinde de bulunabilmektedirler. Hakimler şiddet unsurunun devam etmemesi adına bireylerin koruma talebini değerlendirerek evden uzaklaştırma gibi koruma adına karar verebilmektedirler.

Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma konusunda merak edilenler, Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma hakkında bilmek istedikleriniz için iletişim sayfasından sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Melis diyor ki:

  Yararlı bir yazı olmuş

 2. Sedat diyor ki:

  boşanmada şahit konusunda yardım

 3. Levent diyor ki:

  boşanma davası açmam gerek ne yapmalıyım

 4. Levent diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 5. Ayşe diyor ki:

  eşimi artık sevmiyorum ne yapmalıyım

 6. Aytuğ diyor ki:

  boşanma avukatı tutmalımıyım

 7. satı diyor ki:

  Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır

 8. Mehmet diyor ki:

  boşanma davası sürerken nelere dikkat etmeliyim

 9. Fikret diyor ki:

  Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır

 10. Mesut diyor ki:

  Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma hususunda sizden yardım talep ediyorum

 11. Meftune diyor ki:

  Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma hususunda sizden yardım talep ediyorum

 12. Kazım diyor ki:

  Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma yazınız çok bilgilendirici olmuş teşekkürler

 13. Cansu diyor ki:

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

 14. Ayşe diyor ki:

  Boşanırsam çocuğumu alabilir miyim

 15. Tülay diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 16. Nazlı diyor ki:

  boşanma konusunda hukuki destek istiyorum

Dayak (Fiziksel Şiddet) Nedeniyle Boşanma Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma