En Hızlı Boşanma

Boşanma Davası AvukatıAnlaşmalı Boşanma Davası52 Yorum26 Ağustos 2014

Boşanma eşlerin yasal olarak ayrılmaları anlamına gelmektedir. Eşlerin yasal olarak ayrılabilmeleri için Medeni Kanun uyarınca boşanma davası açmaları ve dava neticesinde hakimin boşanmaya hükmetmesi gerekmektedir. Kimi zaman eşler açısından evlilik birliği çekilemez bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarda eşler en hızlı şekilde boşanmak istemektedirler. En hızlı boşanma gerçekleştirilebilmesi eşlerin boşanma ile ilgili her konuda anlaşmaları ile mümkün olmaktadır.

En Hızlı Boşanma

Eğer ki eşler boşanmanın konuları olan nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda uzlaşma içerisinde olmaları durumunda en hızlı boşanma gerçekleştirmek adına “anlaşmalı boşanma davası” açabilirler. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi Medeni Kanun içerisinde belirli şartlara bağlanmaktadır. Buna göre eşlerin öncelikle en az 1 yıl boyunca evli kalmış olmaları gerekir.

En hızlı boşanma gerçekleştirilmesi için açılacak olan anlaşmalı boşanma davası için belirlenen şartlardan birisi de eşlerin boşanmanın tüm konularında uzlaşma içerisinde olduklarını beyan ettikleri bir boşanma protokolü imzalamalarıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) olarak adlandırılan bu boşanma protokolü içerisinde eşler tüm konularda uzlaşma içerisinde olduklarını tek tek açıklamalıdırlar.

En Hızlı Boşanma Ne Kadar Sürer

En hızlı boşanma için boşanma protokolü hazırlanması ciddi bir iştir ve bu aşamada eşlerin hukuki destek almaları onlara mutlak fayda sağlamaktadır. Anlaşmalı boşanma süreci için eşlerin boşanma davası avukatı tutmaları onlara tek celsede boşanmanın yani en hızlı boşanma sağlamalarının yolunu açacaktır. Boşanma davası avukatı boşanma protokolünü eksiksiz bir şekilde yaparak ve boşanma davası içerisinde etkin bir savunma yaparak en hızlı boşanma gerçekleştirilmesini sağlayabilmektedir.

En hızlı boşanma için gerekli son şart ise eşlerin açacakları anlaşmalı boşanma davası duruşma günü ve saatinde mahkeme salonunda bulunmalarıdır. Bunun nedeni hakimlerin, eşler tarafından imzalanmış olan boşanma protokolü içerisinde eşlerin vermiş oldukları beyanların doğruluğunu tekrar eşlerden dinlemek istemektedirler.

En Hızlı Boşanma İçin Ne Yapılmalıdır

En hızlı boşanma gerçekleştirmek isteyen kişiler eşleri ile her konuda anlaşmaları durumunda boşanma davası avukatı tarafından da hukuki destek alarak alınacak olan ilk duruşma gününde boşanmalarını neticelendirebilmektedirler. Bu süreçte eşlerin boşanma davası avukatı tutup tutmamaları önemlidir. Süreç oldukça zor olduğu için bireylerin boşanma davasının reddi gibi bir durum ile karşılaşmaları da olasıdır. O nedenle boşanma davası avukatı tutulması gerek en hızlı boşanma gerekse de boşanmadan doğabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesi adına bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

 

Etiketler: , , , ,

En Hızlı Boşanma Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Berna diyor ki:

  Bu konuda sizden destek istiyorum

 2. Numan diyor ki:

  İyi günler, boşanma konusunda yardıma ihtiyacım var

 3. kamile diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

 4. ayşegül diyor ki:

  boşanmak istiyorum En Hızlı Boşanma konusunda size danışabilir miyim

 5. Mehmet diyor ki:

  çocuğumun velayetini almak istiyorum

 6. Pelin diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 7. Selçuk diyor ki:

  boşanma konusunda hukuki destek istiyorum

 8. gülçe diyor ki:

  En Hızlı Boşanma yazınız çok bilgilendirici olmuş teşekkürler

 9. Koray diyor ki:

  eşimden boşanacağım En Hızlı Boşanma konusunda yardıma ihtiyacım var

 10. Işıl diyor ki:

  boşanma konusunda yardım istiyorum

 11. Hakan diyor ki:

  Bu konuda sizden destek istiyorum

 12. Nihan diyor ki:

  En Hızlı Boşanma konusunda yardım edebilir misiniz?

En Hızlı Boşanma Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma