Eşe Ayrı Ev Açmama Boşanma Nedeni!

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri5 Yorum16 Ocak 2015

Evlilik içerisindeki kimi durumlar evliliğin sasrsılmasına ve neticede boşanmaya yol açmaktadır. Eşin ailesiyle yaşama da bunlardan birisidir. Eşimin ailesiyle yaşamak zorunda mıyım diye mrak eden kişiler açısından eşlerden birisinin diğer eşten ayrı bir ev açmasını isteme hakkı vardır ve bu durumda diğer eş ayrı bir ev açmıyor ise boşanma nedeni olarak sayılmaktadır. Eşin ayrı ev açmaması nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte eşinden farklı bir ev açmasını talep etmesi ve bu isteğine yanıt alamaması gerekir.

 Eşe Ayrı Ev Açmama 

Eşin ayrı ev açmaması boşanma davalarına da konu olabilen bir durumdur. Eşin ailesiyle aynı evde yaşamak, evlilik birliğinin temelden sarsılmasına neden olabilmekte ve tarafların ortak yaşam kurabilmelerine engel olmaktadır. Bu durumda eşin ailesiyle yaşamak istemeyen birey karşı taraftan ayrı bir ev tutulmasını isteyebilir. Ayrı bir ev tutulmaması durumunda eşin ayrı ev tutmaması nedeniyle boşanma davası açılabilmektedir.

 

Eşe Ayrı Ev Açmama nedeniyle boşanma davası açacak kişiler açısından bu durumun daha önceden kabul edilip edilmemesinin bir önemi yoktur. Yani daha açık bir ifadeyle daha önce eşinin ailesiyle yaşamayı kabul etmiş bir kişi daha sonra bu durumdan vazgeçerek eşinden ayrı bir ev tutmasını talep edebilmektedir. Eşinin ailesiyle kalmasına sebep olan kişi eşinin farklı bir ev talebini yerine getirmekle yükümlüdür. Bu kişiler de açılacak boşanma davasında eşinin daha önce kabul ettiğini ve bu şartlarla evlendiği savunmasını yapamamaktadır.

 

Mevcut Eşe Ayrı Ev Açmama durumu aile birliğinin temelden sarsılmasına neden olacağı için ayrı ev açılmayan kişi bu durumu boşanma nedeni olarak öne sürerek boşanma davası açabilmektedir.

 

Eşe Ayrı Ev Açmama nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte uzman bir boşanma avukatı ile boşanma davası açması onların gerek en kısa sürede evliliğini sonlandırmasına gerekse de boşanmadan doğacak yasal haklarının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Etiketler: , , , ,

Eşe Ayrı Ev Açmama Boşanma Nedeni! Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Kemal diyor ki:

  eşimden boşanmak için ne önerirsiniz

 2. Bahar diyor ki:

  boşanma sonrası çocuk kime verilir

 3. Mustafa diyor ki:

  Eşe Ayrı Ev Açmama Boşanma Nedeni! ile ilgili size danışmak istiyorum

 4. Sertaç diyor ki:

  Boşanırsam çocuğumu alabilir miyim

 5. Nilay diyor ki:

  boşanma konusunda hukuki destek istiyorum

Eşe Ayrı Ev Açmama Boşanma Nedeni! Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma