Eşi Ailesiyle Görüştürmeme Boşanma Nedeni Sayılır Mı?

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri10 Yorum5 Aralık 2014

Evlilik birliği içerisinde gerçekleşen tutum ve davranışların evliliği çekilmez hale getirmesi ve birlikte yaşamayı imkansız kılması durumunda bireyler boşanma davası açabilmektedirler. Boşanma davası neticesinde eşlerin yasal olarak ayrılabilmesi için haklı bir boşanma nedeni sahibi olmaları gerekir. Eşi ailesiyle görüştürmeme, eşin ailesiyle görüşmesine engel olma, eşin ailesine gitmesini istememe gibi davranışlar evlilik birliğinin temelden sarsılmasına neden olabileceği için boşanma nedenleri arasında sayılmaktadır. O nedenle eşin ailesiyle görüşmesini engellemek boşanma davalarına sıklıkla konu olabilmektedir.

Eşi Ailesiyle Görüştürmeme

Eşinin ailesiyle görüşmesine izin vermeyen kişiler bu süreçte açacakları boşanma davası ile evliliklerini noktalayabilmektedirler. Boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte dikkat etmeleri gereken bazı konular vardır. Örneğin açacakları boşanma davasında öne sürdükleri boşanma nedenini ispat etmeleri gerekir. Aksi durumda boşanma davası reddedilir.

Boşanma davası reddi durumunda 3 yıl içerisinde aynı nedenle boşanma davası açılamamaktadır. Eşin ailesiyle görüşmemesi evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma kapsamında yer alır ve bireylerin açacakları boşanma davasının reddi durumunda tekrar evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açamamaktadırlar. O yüzden bu süreçte uzman bir boşanma avukatı tutulması bireylerin böylesi bir durum ile karşılaşmalarına engel olacaktır.

Eşi Ailesiyle Görüştürmeme Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Eşin ailesiyle görüşmesinin engellenmesi sonucu boşanma davası açacak kişilerin boşanma davası açmaları gereken yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir ve bireyler boşanma dilekçeleri ile birlikte ikamet ettikleri yerde bulunan Aile Mahkemesine boşanma istemiyle dava açabilmektedirler. Boşanma davası süreç olarak zor bir süreci ifade edebilmektedir.

Boşanma Davalarında Yasal Haklar

Diğer yandan boşanma ile ilgili olarak eşlerin tüm konularda anlaşmaları veya anlaşamamaları durumuna göre boşanma davası süresi de farklılık gösterecektir. Eşi ailesiyle görüştürmeme davranışı boşanma davası içerisinde bireyi kusurlu yapmaktadır ve kusur oranları, nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konuları direk olarak etkileyebilmektedir. Bu yüzden boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte hukuki destek almaları onların yaşayabilecekleri hak kayıplarının önüne geçilmesi adına mutlak fayda sağlar. Her ne kadar boşanma davası için avukat tutulması zorunlu olmasa da boşanma avukatı tutulması önerilir.

Etiketler: , , , ,

Eşi Ailesiyle Görüştürmeme Boşanma Nedeni Sayılır Mı? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Volkan diyor ki:

  boşanmak istiyorum Eşi Ailesiyle Görüştürmeme Boşanma Nedeni Sayılır Mı? konusunda size danışabilir miyim

 2. ismail diyor ki:

  boşanma dilekçesi nasıl hazırlanır

 3. Ayça diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 4. Mesut diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

 5. Sercan diyor ki:

  bir an önce boşanmak istiyorum

 6. Nazan diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 7. keriman diyor ki:

  ben de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 8. Hülya diyor ki:

  teşekkürler yardımınız için

 9. Dursun diyor ki:

  boşanma sonrası çocuk kime verilir

 10. Tufan diyor ki:

  boşanma davasını ben mi açmalıyım

Eşi Ailesiyle Görüştürmeme Boşanma Nedeni Sayılır Mı? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma