Eşim Tanımadığım Kişilerle Mesajlaşıyor Boşanma Nedeni Sayılır Mı

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri4 Yorum21 Ocak 2015

Evlilik içerisinde eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları bulunur. Bunlar arasında sadakat, güven, sevgi, saygı gibi pek çok tutum ve davranış evliliğin iskeletini oluşturmaktadır. Bu gibi yükümlülüklerin yerine getirilmemesi evlilik birliğinin sarsılmasına ve ortak hayatın kurulamamasına neden olacaktır. Eşim tanımadığım kişilerle mesajlaşıyor diyen bireyler açısından bu durum evlilik içerisinde güven sarsıcı davranış olarak kabul edilir ve boşanma nedeni olarak öne sürülebilir.

 Eşim Tanımadığım Kişilerle Mesajlaşıyor Dava Açabilir Miyim

Evlilik içerisinde güven sarsıcı davranışlar farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Örneğin açıklanamayan telefon görüşmeleri, gidilen yerlerin eşten saklanması, sosyal medyada başkaları ile yapılan sohbetler, eşin tanımadığı kişilerle mesajlaşma… gibi davranışlar evlilik birliği içerisinde güven sarsmaktadır.

 

Eşim tanımadığım kişilerle mesajlaşıyor diyen bireyler açılacak olan boşanma davası içerisinde bu durumu boşanma nedeni olarak öne sürebilmektedir. Medeni Kanunun 166. maddesi uyarınca evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açılabilmektedir ve bu tür davranışlar evlilik birliğini bozan davranışlardır.

 

Eşinin başkaları ile mesajlaştığını ya da konuştuğunu belirten kişiler açısından meşru bir neden olmaksızın bu tür davranışların sergilenmesi boşanmayı getiren koşulların oluşması için yeterlidir. Burada meşru bir neden olarak sayılabilecek durumlar vardır. Örneğin eşin, hastalık nedeniyle doktoru ile telefonda konuşması meşru bir neden olarak kabul edilebilmektedir.

 

Meşru bir neden olmaksızın eşin başkaları ile mesajlaşması, başkası ile telefonda konuşması gibi davranışlar güven sarsıcı davranış sergilediği anlamış taşımaktadır. Bu nedenle açılacak boşanma davalarında bireylerin bu tür davranışları ispat etmesi ve gerekli hukuki prosedürleri yerine getirmesi gerekir. Bu süreçte tutulacak olan boşanma davası avukatı müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu hukuki desteği sağlayarak onların boşanma istemlerinin en kısa sürede ve yasal haklarının korunacağı şekilde yerine getirilmesini sağlayacaktır.

Etiketler: , , , , , ,

Eşim Tanımadığım Kişilerle Mesajlaşıyor Boşanma Nedeni Sayılır Mı Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. mahmut diyor ki:

  anlaşmalı boşanma nasıl yapılır

 2. Abdullah diyor ki:

  anlaşmalı boşanma nasıl yapılır

 3. Faruk diyor ki:

  anlaşmalı boşanma nasıl yapılır

 4. mahmut diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

Eşim Tanımadığım Kişilerle Mesajlaşıyor Boşanma Nedeni Sayılır Mı Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma