Eşimden Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanma Davası AvukatıMakaleler5 Yorum23 Aralık 2014

Eşimden boşanmak istiyorum diyen kişiler, yasal olarak evliliklerini sonlandırabilmeleri adına boşanma davası açmak durumundadırlar. Boşanma davası açmaksızın evliliğin bitirilmesi mümkün değildir. Boşanmak isteyen kişiler açısından boşanma davası zor ve karmaşık bir süreçtir. Boşanma davası içerisinde yetkili mahkemenin belirlenmesi, boşanma davası için gerekli belgelerin hazırlanması, boşanmak için öne sürülecek boşanma nedeninin belirlenmesi ve mahkemede ispatı… gibi pek çok hukuki prosedür bireyler tarafından yerine getirilmek durumundadır. O nedenle bu boşanma davası açacak kişilere boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

Eşimden Boşanmak İstiyorum

Boşanma avukatı müvekkillerinin hukuki desteğe ihtiyaç duyduğu anlarda boşanma davalarındaki bilgi ve deneyimleri ile kolay bir boşanma gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Eşimden boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tarafından destek almaları çocuğun velayeti, evlilik içerisinde edinilen malların nasıl paylaşılacağı, tazminata ilişkin talep ve nafaka gibi konularda hak kaybı yaşanmasının önüne geçilmesini sağlayacaktır.

 

Eşimden Boşanmak İstiyorum Boşanma Davasını Nerede Açacağım?

Eşimden boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen kişiler açısından boşanma davası açılması gereken yetkili mahkeme Aile Mahkemesi olmaktadır. Eğer ki eşler 6 aydan daha fazla bir süredir farklı yerlerde ikamet ediyor iseler, boşanma davası ikamet edilen yerde açılabilmektedir.

 

Eşimden boşanmak istiyorum Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Eşimden boşanmak istiyorum diyen bireylerin bu süreçte eşleri ile her konuda uzlaşmaları açılacak olan boşanma davasının anlaşmalı boşanma davası olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde anlaşmalı boşanma davaları ortalama olarak 2 3 ay içerisinde sonuçlanırken, eşimden boşanmak istiyorum diyen kişilerin eşleri ile hem fikir olamadıkları noktada çekişmeli boşanma davası açılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları yıllarca sürebileceği için boşanma avukatı tutulması 8 9 ay gibi bir sürede boşanma davasının sonuçlandırılmasını sağlar.

 

Eşimden boşanmak istiyorum Boşanma Davası Ne Kadar Tutar?

Boşanmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan birisi de boşanma davası ücretleri olmaktadır. Boşanma davası ne kadar tutar diye merak eden kişiler açısından açılacak dava türü, dava için boşanma avukatı tutulması, boşanma davası belgelerinin maliyeti, boşanma davası harçları gibi unsurlar boşanma davası ücretini belirleyecektir.

 

Eşimden boşanmak İstiyorum Boşanma Avukatı Tutmalı Mıyım?

Boşanma davalarında velayet, mal paylaşması, nafaka ya da tazminat gibi konularda hak kayıpları göz önüne alındığında boşanma avukatı tutmak son derece önemlidir. Zira hukuki prosedürlerin yerine getirilememesi boşanmada hak kaybı yaşanmasına neden olabileceği gibi boşanma davasının reddi gibi bir durum da ortaya çıkabilmektedir. Boşanma davasının reddi durumunda bilindiği gibi 3 yıl içerisinde yeniden boşanma davası açılamamaktadır.

Etiketler: , , ,

Eşimden Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Bekir diyor ki:

  eşimden ayrılmak istiyorum yardım edermisiniz

 2. Serhan diyor ki:

  eşimden boşanacağım Eşimden Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? konusunda yardıma ihtiyacım var

 3. Pınar diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 4. Sercan diyor ki:

  boşanma dilekçesi nasıl hazırlanır

 5. Nazan diyor ki:

  Eşimden Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? ile ilgili size danışmak istiyorum

Eşimden Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma