Kadının Ev İşlerini Yapmaması Boşanma Sebebi

Boşanma Davası AvukatıBoşanma Nedenleri15 Yorum25 Eylül 2014

Evlilik birliği içerisinde eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Evliliğin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için bu sorumlulukların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kadının ev işlerini yapması da bu sorumluluklardan birisidir. Her ne kadar Medeni Kanun evlilik içerisinde eşlerin eşit sorumluluğa sahip olması gerektiğini söylese de pratikte işler daha farklıdır. Özellikle bizim toplum yapımızda erkek evin geçimini sağlarken kadın da ev işlerini yerine getirmektedir. O yüzden pratikte kadının ev işlerini yapmaması boşanma sebebi olarak öne sürülebilen bir boşanma nedenidir. Kadının ev işlerini yapmaması boşanma sebepleri içerisinde evlilik birliğinin temelden sarsılması kapsamında değerlendirilmektedir.

Kadının Ev İşlerini Yapmaması

Kadının ev işlerini yapmaması nedeniyle boşanma davası açılabilmesi için meşru bir neden olmaksızın kadının keyfi nedenlerden dolayı ev işlerini aksatması durumu oluşmalıdır. Karım ev işlerini yapmıyor boşanmak istiyorum diyen kişiler bu süreçte meşru bir neden olmaksızın ev işlerini yapmayan karısını boşanma davası açarak boşayabilmektedir.

Kadının ev işlerini yapmaması ya da yapamaması için meşru bir neden olması durumunda boşanma davası açılması boşanma davasının reddi ile sonuçlanacaktır. Kadının ev işlerini yapmaması için öne sürülebilecek meşru nedenler ise kadının hastalığının olması, çalıştığı zaman dilimlerinde ev işleri ile ilgilenememesi gibi nedenler olmaktadır.

Kadının Ev İşlerini Yapmaması Nedeniyle Boşanma

Kadının ev işlerini yapmayı kendi isteğiyle reddetmesi boşanma davası açılarak evlilik birliğinin temelden sarsılması için bir unsur olarak öne sürülebilmektedir. Kadının ev işlerini yapmaması nedeniyle boşanma davalarında hakim de bu durumun evlilik birliğini temelden sarsıcı bir hareket olup olmadığına kanaat getirmektedir. Eğer ki hakim kadının ev işlerini yapmamasını evlilik birliğini sarsıcı bir davranış olarak nitelendirirse boşanma davası boşanma ile neticelenecektir.

Kadının meşru bir neden olmaksızın ev işlerini yapmaktan kaçınması sonucu açılacak boşanma davası içerisinde kadın, bu tutumu nedeniyle kusurlu olarak kabul edilecektir. Bilindiği gibi boşanma davalarında kusur tazminat, nafaka, velayet gibi hususları da birebir etkileyebilmektedir. O nedenle olası bir hak kaybı yaşanmaması adına boşanma avukatı tutulması, kadının ev işlerini yapmaması sonucu açılacak olan boşanma davalarında bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

Kadının Ev İşlerini Yapmaması Boşanma Nedeni Midir?

Etiketler: , , , , , ,

Kadının Ev İşlerini Yapmaması Boşanma Sebebi Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Cansu diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 2. Pelin diyor ki:

  boşanma sonrası çocuk kime verilir

 3. Melis diyor ki:

  Kolay gelsin ben Melis boşanma için gerekli belgeler nelerdir?

 4. Sedat diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 5. Sedef diyor ki:

  anlaşmalı boşanma nasıl yapılır

 6. Volkan diyor ki:

  boşanma davasını ben mi açmalıyım

 7. mikail diyor ki:

  size nasıl ulaşabilirim

 8. gülçe diyor ki:

  boşanma konusunda yardımlarınızı bekliyorum

 9. Sercan diyor ki:

  Kadının Ev İşlerini Yapmaması Boşanma Sebebi hususunda sizden yardım talep ediyorum

 10. Fatma diyor ki:

  boşanma hakkında soru sormak istiyorum

 11. Uğur diyor ki:

  bana ulaşabilir misiniz

 12. Mehmet diyor ki:

  boşanma davası sürerken nelere dikkat etmeliyim

 13. Merve diyor ki:

  boşanma davası ortalama ne kadar sürer

 14. Tarık diyor ki:

  %%baslik% yazınız çok bilgilendirici olmuş teşekkürler

 15. Ayşe diyor ki:

  boşanmada şahit konusunda yardım

Kadının Ev İşlerini Yapmaması Boşanma Sebebi Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma