Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Boşanma Davası AvukatıMakaleler9 Yorum10 Ekim 2014

Sadakat kavramı evlilik birliği içerisinde eşlerin uyması gereken sorumluluklardan birisidir ve eşlerin evliliğe dair sorumluluklarını yerine getirmemeleri mutsuz bir evlilik yaşanmasına ve neticede boşanma gerçekleştirilmesine neden olmaktadır. Kocam beni aldatıyor ne yapmalıyım diyen kişiler açısından aldatma olayının öğrenilmesinden itibaren 6 ay içerisinde boşanma davası açılması gerekmektedir. Aldatma olayının öğrenilmesinden sonra 6 aylık bir süre geçmesi ve boşanma talebiyle boşanma davası açılmaması durumunda Medeni Kanun eşin affedildiği kanısının oluşacağına ve aldatma (zina) nedeniyle boşanma davasının açılamayacağına işaret etmektedir.

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Aldatma sonucunda açılacak boşanma davası içerisinde aldatan eş kusurludur. Kusur boşanma davalarında nafaka, velayet, maddi ve manevi tazminat gibi hususlara direk etki edebilmektedir. O nedenle kocam beni aldatıyor ne yapmalıyım diyen kişilerin açacakları boşanma davası içerisinde etkin bir savunma yapmaları önem kazanmaktadır.

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım – Hukuki Süreç

Boşanma davalarında hakim kanaati oluşturulması uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir. Boşanma davası açacak kişiler de bu boşanma sürecinde boşanma avukatları aracılığı ile hukuki destek alarak sağlıklı bir boşanma süreci geçirebilirler. Diğer yandan kocam beni aldatıyor ne yapmalıyım diyen kişilerin hukuki anlamda yetersiz olduğu düşünülürse uzman bir boşanma avukatı tarafından destek almaları olası hak kayıplarını da bertaraf edebilmektedir.

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım – Boşanmada İspat

Aldatma nedeniyle açılan boşanma davalarında aldatmanın ispatı açısından bir çok argüman delil olarak mahkemeye sunulabilmektedir. Bu argümanlara örnek vermek gerekirse “ kalınan otelin kayıtları, kredi kartı harcamaları, telefon konuşmaları, internet üzerinde yapılan yazışmalar ve paylaşımlar, fotoğraflar, görgü tanıkları…”

Kimi zaman ise bu tip argümanlar yeterli olmayabilir fakat kocam beni aldatıyor diyen kişiler açısından aldatma şüphesinin olması durumu da boşanma davalarına konu olmaktadır. Daha önceki Yargıtay kararları incelendiğinde aldatmaya şüphe oluşturacak hallerin bulunması durumunun da boşanma nedeni olarak sayıldığı görülmektedir. Aldatmanın direk olarak kanıtlanmaması durumunda hakimler güven sarsıcı davranışları boşanma nedeni olarak sayabilmektedir. Güven sarsıcı davranışların hakim kanaati kazanabilmesi de uzman boşanma avukatı ile daha mümkün bir durumdur.

Etiketler: , , , ,

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. ismet diyor ki:

  boşanma sonrası nafaka için yardım lütfen

 2. kudret diyor ki:

  boşanmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

 3. Ersan diyor ki:

  merhaba,boşanma avukatı arıyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

 4. Nihan diyor ki:

  Yararlı bir yazı olmuş

 5. Pınar diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

 6. Hakan diyor ki:

  boşanmada şahit konusunda yardım

 7. Aytuğ diyor ki:

  İyi günler Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım? konusunda desteğe ihtiyacım var hukuki destek veriyor musunuz?

 8. Can diyor ki:

  boşanma davası avukatı arıyorum

 9. Meftune diyor ki:

  Emeğinize sağlık size nasıl ulaşabilirim?

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Son Yorumlar

Boşanma