Kocamdan Boşanmak İstiyorum

Boşanma Davası AvukatıMakaleler2 Yorum25 Aralık 2014

Boşanma eşlerin evlilik birliğini yasal olarak sonlandırmaları kavramıdır. Evliliğin sonlandırılabilmesi için bireylerin boşanma davası açmaları gerekir. Kocamdan boşanmak istiyorum diyen kişilerin bu süreçte boşanma davası avukatı tutmaları onların kolay bir şekilde boşanmalarına ve bunun yanı sıra boşanmadan doğacak olan velayet, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda hak kaybı yaşamalarının önüne geçecektir.

Kocamdan Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kocamdan boşanmak istiyorum diyen kadınların boşanma davası süreci içerisinde hukuki prosedürleri doğru işletmeleri onların en kısa süre içerisinde boşanma gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Boşanma davası, kocamdan boşanmak istiyorum diyen kişilerin açısından zor bir süreçtir ve bu süreç içerisinde bireyler gerek psikolojik gerekse de sosyal anlamda bir çok zorlukla karşılaşabilmektedir. Bu kadar zorluk içerisinden kısa sürede sıyrılmanın yolu bireylerin boşanma davası avukatı tutmaları olacaktır. Boşanma davası avukatı müvekkillerinin hızlı bir şekilde boşanmalarının gerçekleşmesi adına hizmet vermektedir.

Kocamdan boşanmak istiyorum diyen kadınlar açısından boşanma süresi, açılacak olan boşanma davasının türü ile doğrudan ilgili bir konudur. Zira bu süreçte eşleri ile boşanmaya ilişkin her konuda hem fikir olmaları açılacak olan boşanma davasının Anlaşmalı boşanma olarak görülmesine neticede 2 3 ay gibi bir sürede evliliğin noktalanmasına olanak sağlamaktadır. Diğer yandan eşlerin boşanma hususunda hem fikir olamamaları çekişmeli boşanma davası açılmasına neden olacaktır. Çekişmeli boşanma davaları da ortalama olarak 1 yıl sürebilmektedir.

Kocamdan boşanmak istiyorum diyen kadınların boşanma davası sürecini hızlı bir şekilde atlatabilmeleri adına hukuki prosedürleri etkin bir şekilde işletmelerinin önemine değinmiştik. Boşanma süreci içerisinde bireyler boşanma davası açılması gereken yetkili mahkemenin doğru tespit edilmesi, boşanma için gerekli belgelerin doğru bir şekilde hazırlanması, boşanma davası için öne sürülecek olan boşanma nedeninin hukuka uygun olması, boşanma davası içerisinde öne sürülen boşanma nedeninin etkin bir şekilde savunulması ve ispatı gibi bir çok prosedürü yerine getirmekle yükümlüdür. Bu noktada boşanma davası avukatı tutulması her ne kadar zorunlu olmasa bile önerilmektedir. Zira boşanma davası avukatı bilgi ve deneyim açısından düşünüldüğünde tüm bu işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirilmesini sağlayabilmektedir.

Etiketler: , , ,

Kocamdan Boşanmak İstiyorum Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Sedat diyor ki:

    merhaba,boşanma avukatı arıyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

  2. Ayşe diyor ki:

    size nasıl ulaşabilirim

Kocamdan Boşanmak İstiyorum Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma