Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım?

Boşanma Davası AvukatıMakaleler6 Yorum7 Kasım 2014

Boşanma sürecinde bireyler sıklıkla neden “boşanma avukatı tutmalıyım” şeklinde soru yöneltebilmektedirler. Boşanma zor bir süreçtir ve bu süreç içerisinde eşler psikolojik ve sosyal açıdan büyük bir yükün altına girmektedirler. Boşanma sürecinde eşler gerek maddi gerekse de manevi anlamda zorluklarla uğraşabilirken, evlilik içerisinde sahip olunan çocuklar da psikolojik olarak bu süreçten olumsuz etkilenebilmektedir. Tüm bu psikolojik ve sosyal yükler göz önüne alındığında eşlerin bir de hukuki açıdan bir yükün altına girerek, boşanma davasının gerektirdiği bürokratik işlemler ile uğraşmaları onlar açısından boşanma sürecinin daha da zor olması anlamına gelmektedir.

Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım?

Boşanma davaları hukuki bilgi ve deneyimin olmaması nedeniyle karmaşık bir süreci ifade etmektedir. Bu hukuki süreç içerisinde bireyler, boşanma davasını açmaları gereken yetkili mahkemeyi doğru saptamak, boşanma davası için gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz şekilde hazırlamak, boşanma davası için gerekli olan boşanma nedenini doğru belirlemek, boşanma nedeni olarak belirlediği gerekçeyi duruşmada ispatlamak ve etkili bir şekilde savunmak… gibi bir çok bürokratik işlemle uğraşmak durumundadırlar.

Neden boşanma avukatı tutmalıyım diyen kişiler açısından boşanma avukatı müvekkillerinin bu süreçte ihtiyaç duyduğu hukuki desteği sağlaması nedeniyle, bireylere mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanmak isteyen kişilerin bu süreçte zaten psikolojik ve sosyal açıdan aldığı yüklere bir de hukuki süreç için gerekli olan bir efor eklenmesi bireyleri daha da zorlayacak bir durumdur. O nedenle boşanma avukatı tutmak, sürecin gerek hızlı bir şekilde sonuçlanmasına gerekse de boşanma sonrası herhangi bir hak kaybı yaşanmamasına olanak sağlamaktadır.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım; çünkü boşanma avukatı boşanma sürecinin en kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım;çünkü boşanma avukatı müvekkilinin velayeti alma konusunda ihtiyacı olan hukuki desteği sağlamaktadır.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım; çünkü boşanma avukatı evlilik içerisinde edinilen malların paylaşılması konusunda hak kaybı yaşamanızı engeller.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım; çünkü boşanma avukatı maddi manevi tazminat talebinizin giderilmesini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım; çünkü boşanma avukatı nafaka talep eden kişiler açısından istenilen şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabilmektedir.

*Neden boşanma avukatı tutmalıyım; çünkü boşanma avukatı davanın sürdürülebilmesi için gerekli hukuki bilgi ve deneyimi sayesinde kolay bir boşanma süreci geçirilmesini sağlayabilmektedir.

Etiketler: , , ,

Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Mertkan diyor ki:

  bana ulaşabilir misiniz

 2. Kemal diyor ki:

  boşanma davamı nerede açmalıyım

 3. Ayça diyor ki:

  boşanma davası nasıl açılır

 4. Ersan diyor ki:

  Makaleler konusunda bilgilendirici olmuş

 5. Aynur diyor ki:

  Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım? hususunda sizden yardım talep ediyorum

 6. Kemal diyor ki:

  boşanma davası ortalama ne kadar sürer

Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım? Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma