Uzman Boşanma Avukatı

Boşanma Davası AvukatıMakaleler10 Yorum2 Eylül 2014

Boşanma süreci içerisinde eşlerin hukuki destek almaları eşlerin en kısa süre içerisinde bu zorlu süreçten kurtulmalarını sağlamaktadır.  Tahmin edilebileceği üzere boşanma süreci oldukça zor bir süreçtir ve gerek eşleri maddi ve manevi olarak yıpratırken gerekse de çocukları psikolojik olarak bu süreçte etkilemektedir.  O nedenle eşler zorlu boşanma sürecinden biran önce kurtulmak istemektedir. Zorlu boşanma sürecinden en kısa sürede kurtulmak uzman boşanma avukatı tutulması ile mümkün olabilmektedir. Uzman boşanma avukatı boşanmak istiyorum diyen bireylerin en kısa sürede boşanabilmeleri adına hukuki destek sağlamaktadır.

Uzman Boşanma Avukatı

Uzman boşanma avukatı tarafından alınacak olan hukuki destek ile birlikte eşler anlaşmalı boşanma davası açmaları durumunda tek celsede boşanabilirken. Çekişmeli boşanma davası içerisinde de eşlerin hak kaybı yaşamalarının önüne geçilebilmektedir.

Uzman boşanma avukatı olmaksızın da boşanma gerçekleştirilebilmektedir. Fakat ülkemizde dava sürelerinin uzun zaman dilimi neticesinde gerçekleşmesi uzman boşanma avukatı tutulmasının da gerekliliğini ortaya koymaktadır. Ülkemizdeki boşanma davası örneklerine baktığımızda yıllarca süren boşanma davaları mevcuttur. Diğer yandan boşanma davasının reddi gibi bir durumda eşler 3 yıl boyunca aynı nedenle boşanma davası da açamamaktadırlar. Bu durumda boşanma davası içerisinde eşlerin etkin bir savunma yaparak hakim kanaati oluşturmaları esas unsurdur.

Bireylerin uzman boşanma avukatı tutmaksızın boşanma gerçekleştirmeleri oldukça zor olmaktadır. Hele ki bireylerin hukuki bilgilerinin yetersiz olduğu kabul edilirse açacakları boşanma davası yıllar sürebileceği gibi dava neticesinde ret kararı da alınabilmektedir.

Boşanma süreci ne kadar uzun sürerse eşler bu süre zarfında maddi ve manevi zarara uğrarlar. O nedenle boşanmanın biran evvel neticelenmesi önemlidir. Uzman boşanma avukatı da müvekkillerinin bu süreci sorunsuz atlatabilmeleri adına onlara destek olmaktadır.

Bireylerin anlaşmalı boşanma gerçekleştirmek istemeleri durumunda uzman boşanma avukatı tarafından da destek alarak tek celsede boşanma gerçekleştirmeleri olasılığı yüksektir. Bu da süre olarak 20 gün ile 2 ay arasında bir sürede eşlerin uzman boşanma avukatı aracılığı ile boşanmalarını sağlamaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında ise eşler uzman boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları durumunda en kısa süre içerisinde boşanabilirken diğer yandan nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda da hak kaybı yaşanmasının önüne geçebilirler.

 

Etiketler: , , ,

Uzman Boşanma Avukatı Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Naile diyor ki:

  boşanma sonrası çocuğumun durumu ne olur

 2. ayşegül diyor ki:

  Uzman Boşanma Avukatı hususunda sizden yardım talep ediyorum

 3. Mertkan diyor ki:

  boşanma avukatı konusunda önereceğiniz birileri var mı

 4. ayşegül diyor ki:

  Uzman Boşanma Avukatı hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum

 5. Nazan diyor ki:

  Uzman Boşanma Avukatı konusunda yardım edebilir misiniz?

 6. Durdane diyor ki:

  Uzman Boşanma Avukatı konusunda yardım edebilir misiniz?

 7. ismail diyor ki:

  Boşanma avukatı bulmam konusunda yardım edebilirmisiniz

 8. Sedat diyor ki:

  boşanırsam mal paylaşımı nasıl olur

 9. Ayça diyor ki:

  boşanmak istiyorum ama yardım gerekiyor

 10. Fikret diyor ki:

  boşanma sonrası çocuk kime verilir

Uzman Boşanma Avukatı Hakkında Yorum Yaz

İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şehir (gerekli)

Konu

İletiniz

Boşanma